OS X Yosemite

Apple’ın masaüstü cihazlar için geliştirdiği yeni işletim sistemi OS X Yosemite, daha sade tasarım dili ve daha performanslı bir işletim sistemi deneyimi sunuyor.

Tamamen ücretsiz olarak indirmeye sunulan OS X Yosemite, eski sürümlerine göre baştan aşağı yenilenmiş haliyle indirmeye sunuldu. Sadeleşmiş menü, yarı saydam Finder menüleri, bildirim merkezinde günlük ya da toplu bir şekilde etkinlikleri ve mesajları görüntüleme gibi özelliklerin yanı sıra hava durumu, borsa bilgileri ve widget’larda merkezdeki yerini almış durumda.

Tüm cihazlar üzerinden telefon görüşmesi yapılabilmesine imkan tanıyan bir özelliğinde beraberinde geldiği OS X Yosemite’de, bilgisayar üzerinden iPhone’a gelen aramalar yanıtlanabiliyor. Ayrıca yeni işletim sisteminde Mail Drop ile 5 GB’a kadar olan eklerin gönderilmesini sağlayan sürükleme özelliği de eklenmiş durumda.

Mail Drop ile eklentileri aktardığınız mail sunusunda herhangi bir problem yaşanması durumunda ise iClouad üzerinden bu eklentilerin aktarılabilmesi mümkün hale getirilmiş. Ayrıca Mail Drop kullanıcılara 5GB alan sunuyor.

Tamamen yenilenmiş haliyle Mac kullanıcılarının uzun süredir bekledikleri yeni işletim sistemi OS X Yosemite’yi sitemizden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın