Kuru Temizleme Nedir

Kuru Temizleme Nedir
Önce Temizlenmesi gereken ürünler ve sorunları listelenerek gerekli işlemler sıralanır. Temizleme işlemi yaparken de etiketine bakarak gerekli şartlar sağlanır.
Gruplandırma – Ürünlerin Gruplandırılması Nasıl Yapılır ?

Malzemeler kendi sınıfında ayrı ayrı toplanarak farklı ürünlerin bir arada yıkanmasının önüne geçilir.
Lekelere müdahale – Lekelere Ön müdahale Nasıl Yapılır ?

Kuru Temizlemede eğer ön müdahale şansı varsa önce bu işlem uygulanır daha sonra normal yıkamaya geçilir. Ön kir çıkarma işlemi; kirlerin tamamiyle çıkarılmasını sağlayabildiği gibi kuru temizleme işlemi için hazırlık evresi görevini de görür. Bu sırada ilk kontrol evresinde fark edilemeyen kir veya deformasyonlar varsa bunlarla da alakalı ürün sahibine telefonla bilgi verilir.
Son Detaylı Kontrol ve Temizleme Öncesi Hangi İşlemler Yapılır ?

Malzemelerin yıkanmaya ve temizlenmeye uygun olup olmadığı kontrol edilir. (Fermuar-cep vs) Elbiselerde yabancı cisimler olup olmadığı da kontrol edilir. Plastik kalemler gibi nesneler, kuru temizleme çözücü banyosunda çözünerek çamaşırlara giderilemeyecek şekilde zarar verebilir. Kimi süs niteliğindeki bağlayıcı öğeler, üretici tarafından ihtiyaç duyulan testler uygulanmadığı için ya kuru temizleme çözeltisine karşı dayanıklı değildir veyahut kuru temizleme makinasında mekanik temizleme aksiyonuna dayanamazlar. Bunlar sökülür ve kuru temizleme sonrasında tekrar dikilir veya küçük kapitone bir savunucuyla savunurlar. Tüyle doldurulmuş yatak örtüleri veya püsküllü örtüler vb. bol delikli bir torba içine konulduktan sonra kuru temizleme yapılır.
Kuru Temizleme – Ürünler Nasıl Kuru Temizleme Yapılır ?

Kuru temizleme, yıkama ve kurutma yapan bir makinanın birleşiminden ve bu işlemlerin sıralı olmasından kaynaklanan bir temizlik sürecidir.
Kuru Temizleme Hizmet Çeşitleri

Kuru Temizleme firmalarına göre:
Mersin Koltuk Yıkama
Mersin Ütü
Perde Yıkama

Yazar: admin

Bir cevap yazın