Jet Ve Uçak Kiralama

Jet Ve Uçak Kiralama

Özel uçak kiralamanın bir diğer adı ise Charter etmektir. Bireysel veya şirket ile de kiralanabilir. Özel uçakların konforlu olmasına göre dört farklı çeşidi vardır. Hafif jet, orta jet, ağır jet, VIP şeklindedir. Süper hafif, süper orta, çok uzun menzilli gibi alt kategorileri olan özel uçakların konforlu olmasına göre dört farklı çeşidi vardır. Hafif jet orta jet ağır ve VIP şeklindedir. Süper hafif, süper orta, çok uzun menzilli gibi alt kategorilerde de özellikle uçaklar bulunur.

 Sınıflandırılmasının asıl nedeni bu uçakların kabinlerinin ölçülerine göre değişiklik göstermesinden dolayı kaynaklanır. Özel uçak kiralama için telefon görüşmesi veya internet üzerinden online olarak talep edilerek yapılabilir.

 Özel uçak kiralandıktan sonra hava limanı hizmetleri ile görüşülüp uçağın iniş izni geçeceği ülkelerin üst geçiş müsaadeleri gibi ayarlamalar yapılır. Bu ayarlamalar kesinlikle aksatılmaması gerekir. Çünkü ayarlamalar yapılmaz ise uçağın uçuşunun iptali bile gerçekleşme söz konusu olabilir. Bu neden ile özel uçak kiralanacak olan şirketlerin ne kadar profesyonel bir ekibe sahip olduğu araştırılması gerekir.

Özel jetler en kolay hava ulaşımı için kullanılabilen ve güvenliği olan ayrıca gelişmiş imkanları sayesinde sunduğu olanaklar hizmetler ile oldukça kullanışlıdır. Özel jet kiralama avantajlarından bir diğeri ise hızlı ve yolcuların konforu oldukça düşünülmüş olup, özel uçağın içinde duş odaları, yatak odaları, konferans salonları gibi bazı özelleşmiş kabinler bulunmaktadır.

 Genellikle kiralanan özel uçuşların ücretleri peşin alınsa da bazen her şey dahil olmayabilir. O nedenle ayriyeten ücret ödeme durumunda kalınabilir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın