God of War: Mimir’s Vision

God of War: Mimir's Vision

God of War: Mimir’s Vision, iOs için artırılmış gerçeklik videosu.

God of War: Mimir’s Vision, iOS tabanlı cihazlarda çalışan bir artırılmış gerçeklik uygulamasıdır.

İlk olarak 2005 yılında piyasaya sürülen God of War serisi, hack-and-slash olarak adlandırılan bir oyun türünün en iyi örneklerinden birkaç tanesinin ortaya çıkmasını sağlayan seri, PlayStation oyuncularının en sevdiği oyunların başında gelmekte.

Kratos isimli oldukça kızgın bir karakterin, ailesinin öcünü almak için Antik Yunan tanrılarına savaş açmasını ele alıyordu. Herkesin bildiği o tanrıları tek tek öldürmeye başlayan Kratos, God of War 3’te en sonunda Zeus’a ulaşmış ve seriyi bitirmişti. Üçüncü oyundan sonra God of War: Ascension ile bütün serinin başlangıcını anlatan yapımcılar, dördüncü oyunla birlikte seriyi sonlandırdıklarını açıklamışlardı.

2016’da sürpriz bir şekilde sadece God of War adını verdikleri yeni oyunlarını duyuran Santa Monica ve Sony, serinin tekrar başlayacağını ve İskandinav mitolojisinde geçeceğini söylemişlerdi. 20 Nisan 2018 itibarıyla piyasaya sürülen yeni God of War oyunu için God of War: Mimir’s Vision adı verilen bir artırılmış gerçeklik uygulaması yayınlandı.

Yeni oyunun geçtiği haritayı daha ayrıntılı gösterebilmek adına geliştirilen Mimir’s Vision isimli uygulama, AR destekli akıllı cihazlarla birlikte çalışıyor. Böylesine bir özelliği olan herhangi bir iOS cihazla uygulamayı açtığınızda, cihazınızın kamerası açılıyor ve God of War’un haritasını istediğiniz yere koyma imkanı yakalıyorsunuz. Ardından haritayı istediğiniz gibi gezip, çeşitli bilgiler alabiliyorsunuz.

İndir

Yazar: admin

Bir cevap yazın