Dyned

Kurulumu oldukça basittir. Gayet kolay bir kullanıma sahiptir. Program, bilgisayar programcıları, sanatçılar ve nöroglardan oluşan büyük bir ekip tarafından, uzun süre üzerinde düşünülüp tasarlanarak oluşturulmuştur. Beynin, dili öğrenme biçimine göre geliştirilmiştir.
 
Dyned indir
 
Dyned, ilköğretim okullarında uygulanan bilgisayar destekli dil eğitim programıdır.
 

En Çok Kullanılan 20 Yabancı Dil Öğrenme Uygulaması

 
Dyned bir eğitim programıdır. Bilgisayar temelli olan bu program, bu güne kadar geliştirilmiş en kaliteli ve en iyi Yabancı Dil Programıdır. Uzman kadrosuyla hazırlanmış olan bu program öğretmenlerin yabancı dil eğitimini daha aktif hale getiriyor. Bu program en büyük özelliklerinden biri ise hem görsel hem işitsel olmasıdır. Görsellik kısmında birçok gösterge ve egzersiz barındırıyor.
 
Dyned öğrenci girişi
 
Dyned programının artılarından diğer biri öğrenciyi sürekli aktif halde tutmasıdır. Öğrencinin seviyesini sürekli kontrol eder. Cevabı dolaylı yoldan vererek öğrencinin cevabı kendisinin bulmasını sağlar. Öğrencinin bilgisayar başında geçirdiği sürede bütün davranışları kayıt altına alınır. Bu sayede öğretmenler, öğrenciyi davranışlarına göre değerlendirebilir. Öğrencinin bir soruya yanlış cevabı vermesi sonucunda cevabın yanlış olduğuyla ilgili işitsel ve ya görsel bir komutla cevabın düzeltmesi istenir. Eğer öğrenci yanlış yapmasına rağmen ısrar ederse sistem başka bir programa yönlendirir.
 
Dyned öğrenciler ve öğretmenler tarafından eğlenceli görülür. Çünkü standart soru cevap şeklinde değil daha farklı sorular ve durumlar vardır. Bazı zamanlarda şarkılar ve oyunlar da oynanabilir. Öğrenmek için öğrenciyi hem aktif tutan bu sistem sıkmadan eğlenceli bir şekilde öğrenmesine olanak verir.
 

Dyned Kim Tasarlamıştır?

 

Amerika menşeili DynEd Internatıonal Inc. firmasının desteğiyle büyük üniversitelerin de katkısıyla uzman eğitimciler ve bilgisayar programcılarından oluşan yaklaşık 50 kişilik bir takım tarafından tasarlanmıştır. İçerisinde çocuklar ve yetişkinler için farklı modüller ve programlar bulunmaktadır.
 
Ülkemizde Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tarafından destek verilmektedir. Dyned eba çevrimiçi sosyal bir eğitim platformudur. Dyned eba indirmek için alttaki indir kısmını kullanabilirsiniz.Programı bilgisayarınıza kurmak ve sorunsuzca çalıştırabilmek için Winrar ve Quicktime yazılımları bilgisayarınızda kurulu olmalıdır. 
 
 

Yazar: admin

Bir cevap yazın