bigov Better City Indicators

igov Better City Indicators bir şehir gösterge panosudur. Bismart tarafından geliştirilen bu iş zekası aracı (2015 ve 2013, Microsoft İş Zekası Yılı Microsoft İş Ortağı), anahtar şehir performans göstergelerini doğrudan bilgisayarınıza aktarır. Belirli bir şehir hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bu Şehir Paneli Dünya Bankası tarafından önerilen 120 göstergeyi, Belediyelerin Şeffaflık Endeksleri’ni ve Kent Konseyi’ni göstererek, şehrin gelişimini ölçmenize ve bunun ne kadar çekici olduğunu görmenize olanak tanır. bir iş içinde yaşamak ya da geliştirmek.

Veriler Kent Konseyi tarafından dahil edilmiştir. Artan sayıda şehir meclisi bu uygulamada göstergelerini yayınlamakla ilgileniyor.

Göstergeler kategoriler halinde gruplandırılmıştır ve her gösterge için uygulama, açıklamasını, bilginin kaynağını ve son olarak her yıl için göstergenin değerlerini gösterir. Bilgi, City Hall hedefine ulaşmışsa yeşil renkte ve kırmızı renkte ise Business Intelligence formatında sunulur.

Şehir Protokolü Derneği (CPS) ile işbirliği içinde geliştirilen ve Bismart City Dashboard tarafından sağlanan bu metodoloji, yerel yönetimlerin vatandaşlarının ve iş ortamının yaşamlarını iyileştirmek için daha iyi politikalar tasarlamasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Yazar: admin

Bir cevap yazın